top of page

ІНФОРМАЦІЯ
щодо організації прийому дітей до 1-го  класу Верхняцької  загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №2
Христинівської міської ради Черкаської області
у  2021 році

 

Прогнозована кількість 1-х класів – 1 клас.

 

Перелік документів, необхідних для зарахування дитини в 1-й клас:

1.Копія свідоцтва про народження дитини.
2.Заява до вступу в 1-й клас, написана особисто одним із батьків.

3. Оригінал або копія медичної довідки за формою первинної облікової документації №086-1/о (відповідно до Наказу МОЗ № 682 від 16.08.2010 року «Про удосконалення медичного обслуговування учнів загальноосвітніх навчальних закладів» та листа МОЗ № 111-01/89 від 29 березня 2018 року; «Щодо медичних довідок для відвідання закладів освіти»)
4. Якщо є право на першочергове зарахування, то копія документа, що підтверджує місце проживання/перебування дитини (для підтвердження права на першочергове зарахування).
 

Право на першочергове зарахування до початкової школи мають діти, які проживають на території обслуговування цієї школи, рідні чи усиновлені брати та сестри дітей, які вже є учнями школи, а також діти працівників школи.
Також, згідно Постанови Кабінету Міністрів України від 19.09.2018 №806 "Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 13 вересня 2017 р. № 684" надається один з таких документів (за вибором особи, яка подає заяву).

Зокрема:
1) паспорт громадянина України одного з батьків дитини, що підтверджує місце проживання;
2) довідка про реєстрацію місця проживання/перебування особи (дитини або одного з її батьків), що видається відповідно до Правил реєстрації місця проживання та Порядку передачі органами реєстрації інформації до Єдиного державного демографічного реєстру,затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 02 березня 2016 року № 207;
3) витяг з Єдиного державного демографічного реєстру щодо реєстрації місця проживання/перебування особи (дитини або одного з її батьків);
4) документ, що засвідчує право власності на відповідне житло (свідоцтво про право власності, витяг з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, договір купівлі-продажу тощо);
5) документ, що засвідчує право користування житлом (договір найму, піднайму,оренди тощо), укладений між фізичними особами за умови, що користування відповідним житлом є реальним і здійснюється за згодою та волевиявленням власника майна; засвідчення цих двох обставин може відбуватися в різний, але прийнятний спосіб чи укладений між юридичною і фізичною особами, зокрема щодо користування кімнатою в гуртожитку;
Перелік документів про підтвердження інформації про місце проживання дитини можна переглянути за посиланням:

https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/684-2017-%D0%BF#Text


Організацію прийому здійснено на підставі документів:
Конституція України:
Стаття 53. Кожен має право на освіту
1. Повна загальна середня освіта є обов'язковою.
2. Держава забезпечує доступність і безоплатність дошкільної, повної загальної середньої, професійно-технічної, вищої освіти в державних і комунальних навчальних закладах...
 

Закон України "Про освіту":
Стаття 7. Мова освіти
Стаття 12. Повна загальна середня освіта
п.4. Початкова освіта здобувається, як правило, з шести років. Діти, яким на початок навчального року виповнилося сім років, повинні розпочинати здобуття початкової освіти цього ж навчального року.
Стаття 13. Територіальна доступність повної загальної середньої освіти
п. 1. Для забезпечення територіальної доступності повної загальної середньої освіти органи місцевого самоврядування створюють і утримують мережу закладів освіти та їхніх філій.
Кожна особа має право здобувати початкову та базову середню освіту в закладі освіти (його філії), що найбільш доступний та наближений до місця проживання особи.
Право особи здобувати початкову та базову середню освіту у державному або комунальному закладі освіти (його філії), за яким закріплена територія обслуговування, на якій проживає ця особа, гарантується, що не обмежує право особи обрати інший заклад освіти.
 

Закон України "Про повну загальну середню освіту":
Стаття 9. Забезпечення рівного доступу до здобуття повної загальної середньої освіти

1. Рівний доступ до здобуття повної загальної середньої освіти забезпечується шляхом:

  • визначення правил зарахування до закладів освіти;

  • зарахування до початкової школи та гімназії без проведення конкурсу, крім випадків, визначених законодавством;

  • територіальної доступності повної загальної середньої освіти;

  • дотримання вимог законодавства щодо доступності закладів освіти для осіб з особливими освітніми потребами;

  • навчання дітей, які є сліпими, глухими чи сліпоглухими, за допомогою найбільш прийнятних для таких дітей мов, методів і способів спілкування в освітньому середовищі (просторі), яке максимально сприяє засвоєнню знань і соціальному розвитку, зокрема шляхом використання в освітньому процесі української жестової мови та/або абетки Брайля;

  • дотримання принципів універсального дизайну та/або розумного пристосування відповідно до найкращих інтересів дитини.

2. Зарахування дітей до закладу освіти на конкурсних засадах (проведення будь-яких заходів, спрямованих на перевірку знань, умінь, навичок чи інших компетентностей дитини) для здобуття початкової освіти забороняється, крім закладів спеціалізованої освіти і приватних закладів освіти.

До комунального закладу освіти для здобуття початкової та базової середньої освіти у порядку, визначеному законодавством, обов’язково зараховуються всі діти, які:

  • проживають на території обслуговування закладу освіти;

  • є рідними братами та/або сестрами дітей, які здобувають освіту в цьому закладі освіти;

  • є дітьми працівників цього закладу освіти.

Діти з особливими освітніми потребами, які проживають на території обслуговування комунального закладу освіти, мають право на першочергове зарахування до нього у порядку, визначеному законодавством, для здобуття початкової та базової середньої освіти.

Зарахування дітей до державних, комунальних закладів освіти для здобуття базової середньої освіти може здійснюватися на конкурсних засадах, якщо це не порушує право учнів, які здобули початкову освіту в цьому закладі освіти, на продовження навчання в ньому та за умови, що кількість поданих заяв про зарахування перевищує загальну кількість вільних місць у відповідних класах.

3. Зарахування дітей до державних, комунальних і корпоративних закладів освіти для здобуття профільної середньої освіти (академічного або професійного спрямування) відбувається на конкурсних засадах. Конкурс може не проводитися, якщо кількість поданих заяв про зарахування не перевищує загальної кількості вільних місць у відповідних класах.

​4. Порядок зарахування, відрахування та переведення учнів до державних і комунальних закладів освіти для здобуття повної загальної середньої освіти затверджується центральним органом виконавчої влади у сфері освіти і науки.

Порядок зарахування, відрахування та переведення учнів до приватних і корпоративних закладів освіти для здобуття повної загальної середньої освіти визначається засновником (засновниками).

Порядки зарахування, відрахування та переведення учнів до державних та комунальних закладів спеціалізованої освіти затверджуються центральними органами виконавчої влади, що забезпечують формування державної політики у відповідній сфері.

5. Зарахування осіб до спеціальних закладів загальної середньої освіти, переведення з одного типу закладу до іншого та відрахування таких осіб здійснюються в порядку, встановленому центральним органом виконавчої влади у сфері освіти і науки.

 

Порядок зарахування, відрахування та переведення учнів до державних та комунальних закладів освіти для здобуття повної загальної середньої освіти

ІІ. Зарахування до закладу загальної середньої освіти

1. Зарахування до початкової школи

1. Заява про зарахування дитини до першого класу закладу освіти, за яким закріплена територія обслуговування, на якій проживає ця дитина, та документи, визначені пунктом 4розділу І цього Порядку, подаються до відповідного закладу одним з батьків дитини особисто до 31 травня.

Крім того, заяви про зарахування та документи, визначені пунктом 4 розділу І цього Порядку, до 31 травня можуть бути подані до інших закладів освіти (без обмеження їх кількості) для зарахування на вільні місця.

У разі наявності та за бажанням одного з батьків при поданні заяви про зарахування може бути пред’явлено документ, що підтверджує місце проживання дитини чи одного з її батьків на території обслуговування закладу освіти, реквізити якого зазначаються в заяві про зарахування.

Впродовж 01-15 червня заяви про зарахування не приймаються, що не виключає права батьків подавати їх після 15 червня на вільні місця.

Присутність дитини під час подання заяви про зарахування, жеребкування або її зарахування не є обов’язковою і не може вимагатися працівниками закладу освіти чи бути умовою її зарахування.

Дитина зараховується до першого класу за однією з процедур, визначених пунктами 27 або3-7 чи пунктом 8 цього розділу.

2. Якщо станом на 31 травня кількість поданих заяв про зарахування не перевищує загальної кількості місць у першому (перших) класі (класах), не пізніше 01 червня видається наказ про зарахування усіх дітей.

Список зарахованих учнів із зазначенням їх прізвищ оприлюднюється виключно в закладі освіти.

Інформація про наявність вільних місць оприлюднюється відповідно до пункту 7 розділу І цього Порядку.

3. Якщо станом на 31 травня кількість поданих заяв про зарахування перевищує загальну кількість місць у першому (перших) класі (класах), зарахування дітей відбувається за такими правилами:

1) до 01 червня включно зараховуються усі діти, місце проживання яких на території обслуговування закладу освіти підтверджене, а також діти, які є рідними (усиновленими) братами та/або сестрами дітей, які здобувають освіту у цьому закладі, чи дітьми працівників цього закладу освіти, чи випускниками дошкільного підрозділу цього закладу освіти (за його наявності);

2) до 15 червня включно на вільні місця зараховуються діти, які не проживають на території обслуговування цього закладу, за результатами жеребкування, процедура проведення якого розробляється відповідно до глави 2 цього розділу, схвалюється педагогічною радою закладу освіти та затверджується його керівником;

3) до 15 червня включно зараховуються на вільні місця та за умови утворення окремого (окремих) класу (класів) також і ті діти, які не проживають на території обслуговування цього закладу, але мають бажання здобувати освіту за освітньою програмою, що використовується закладом освіти та затверджена Державною службою якості освіти України. У разі якщо кількість поданих заяв перевищує загальну кількість місць у такому класі (класах), зарахування дітей відбувається за результатами жеребкування.

Діти зараховуються на вільні місця до закладу освіти за умови подання до 15 червня необхідних документів. Якщо заклад освіти, до якого дитина може бути зарахована на вільне місце, і заклад освіти, на території обслуговування якого проживає ця дитина, розташовані в межах одного населеного пункту, до необхідних документів додається також довідка закладу освіти, на території обслуговування якого проживає дитина, про її відрахування з цього закладу чи незарахування до нього. Така довідка має бути видана закладом освіти, на території якого проживає ця дитина, впродовж одного робочого дня з дати звернення одного з батьків дитини.

4. Впродовж двох робочих днів з дня зарахування дітей відповідно до підпункту 1 пункту 3 цієї глави заклад освіти оприлюднює з дотриманням Закону України «Про захист персональних даних» на інформаційному стенді закладу освіти, а також на офіційному веб-сайті закладу освіти (у разі відсутності веб-сайту закладу освіти - на веб-сайті органу, у сфері управління якого перебуває заклад освіти):

список зарахованих учнів із зазначенням лише їх прізвищ;

оголошення про дату, час, місце і спосіб проведення жеребкування;

інформацію про кількість вільних місць і прізвища дітей, які претендують на вільні місця;

наказ керівника закладу освіти про утворення конкурсної комісії у складі 3 осіб для проведення жеребкування.

5. З метою зарахування усіх дітей, зазначених у підпункті 1 пункту 3 цієї глави, керівник закладу освіти вживає заходів щодо раціонального використання наявних у закладі освіти приміщень та/або ініціює перед органом, у сфері управління якого перебуває заклад освіти:

відкриття додаткового (додаткових) класу (класів), у тому числі інклюзивного чи спеціального;

внесення необхідних змін до організації освітнього процесу;

вивільнення приміщень, що використовуються не за призначенням (у тому числі шляхом припинення орендних відносин).

У разі якщо після вжиття вичерпних заходів кількість дітей, які мають право на першочергове зарахування, перевищує спроможність закладу освіти, орган, у сфері управління якого перебуває заклад освіти, невідкладно має запропонувати на вибір батьків таких дітей перелік закладів освіти, максимально доступних і наближених до місця їх проживання, а також сприяти зарахуванню дітей до обраних їх батьками закладів освіти.

6. Після 15 червня зарахування на вільні місця відбувається у такому порядку:

до початку навчального року - діти, які мають право на першочергове зарахування;

впродовж навчального року - у порядку надходження заяв про зарахування.

Інформація про кількість зарахованих учнів та наявність вільних місць оприлюднюється відповідно до пункту 7 розділу І цього Порядку.

7. До класів, у яких навчання здійснюється мовою корінного народу чи національної меншини поряд з державною мовою, першочергово зараховуються діти, які належать до цих корінних народів чи національних меншин.

Зарахування інших дітей на вільні місця (за їх наявності) відбувається за результатами жеребкування до 15 червня включно.

Після 15 червня зарахування на вільні місця відбувається у порядку надходження заяв про зарахування.

 

 

ВІДДІЛ ОСВІТИ, КУЛЬТУРИ, МОЛОДІ ТА СПОРТУ

ХРИСТИНІВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ
ВЕРХНЯЦЬКА  ЗАГАЛЬНООСВІТНЯ ШКОЛА І-ІІІ СТУПЕНІВ №2
ХРИСТИНІВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ

20022, смт Верхнячка, Шкільна, 4, Черкаська область

тел. (04745) 94-3-24, email:schoolver@ukr.net, ідентифікаційний код: 26324622

 

НАКАЗ

 

 

                21.04.2021                                                                                                                                                                                                                       №30

 

 

Про  прийом дітей до 1-го класу

у 2021 році

 

            

На виконання Законів України «Про освіту», «Про повну загальну середню освіту», Про захист персональних даних», Постанови Кабінету Міністрів України від 13.09.2017 №684 «Про затвердження Порядку ведення обліку дітей дошкільного, шкільного віку та учнів», Порядку зарахування, відрахування та переведення учнів до державних та комунальних закладів освіти для здобуття повної загальної освіти, затвердженого наказом Міністерства освіти та науки України від 16.04.2018 №367, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 05.05.2018 за №564/32016 листа-роз’яснення  Міністерства освіти та науки України від 08/05/2018 №1/9-292 «Щодо застосування окремих положень нового Порядку зарахування, відрахування та переведення учнів до державних та комунальних закладів освіти для здобуття повної загальної освіти», наказу відділу освіти, культури, молоді та спорту Христинівської міської ради від 20.04.2021 року №65 «Про  прийом дітей до 1-го класу в заклади загальної середньої освіти у 2021 році» та з метою  впровадження Концепції реалізації державної політики у сфері реформування загальної середньої освіти  «Нова українська школа», забезпечення доступності здобуття загальної середньої освіти та організованого прийому  дітей до 1-х класів в закладі загальної середньої освіти,

 

Н А К А З У Ю:

1. Встановити термін подачі документів для зарахування дітей до 1-х класів з 28 квітня по 31 травня 2021 року. У разі продовження режиму надзвичайної ситуації, з метою дотримання проти епідеміологічних вимог, організувати прийом документів, необхідних для зарахування, та їх копій електронною поштою у сканованій формі без електронного підпису з подальшим поданням оригіналів,  після зняття карантинних заходів.

2. Педагогічним працівникам закладу освіти дотримуватись положень Порядку зарахування, відрахування та переведення учнів до  комунальних закладів освіти для здобуття повної загальної середньої освіти.

3. Заборонити зараховувати дітей до закладу освіти на конкурсних засадах (проведення будь-яких заходів, спрямованих на перевірку знань, умінь, навичок чи інших компетентностей дитини) для здобуття початкової освіти.

4.  Заступнику директора з навчально-виховної роботи Адаменко Надії Петрівні:

4.1. Оприлюднити на інформаційному стенді та вебсайті закладу освіти інформацію про закріплену територію обслуговування для забезпечення права кожної дитини, яка проживає на цій території, на здобуття освіти у найбільш доступному та наближеному до місця проживання закладі освіти, строки прийому документів, процедури зарахування дітей до 1-х класів,   перелік документів, що подаються до закладу.

                                                                                       До 28.04.2021 року

4.2. Організувати з 28 квітня  2021 року гнучкий режим прийому документів для зарахування дітей до 1-х класів.                                                                                                     

4.3.   До 01 червня 2021 року розробити проект наказу про зарахування учнів до 1 класу у відповідності до кількості поданих заяв. Впродовж двох робочих днів з дня зарахування дітей оприлюднити список зарахованих учнів.

4.4.  Надати інформацію до відділу освіти, культури, молоді та спорту Христинівської міської ради щодо кількості 1-х класів, заяв для вступу до них учнів.

До 04.06.2021 року.

4. Контроль за виконанням наказу залишаю за собою.

 

 

Директор                                                                                           С.В. Солодкий

Територія обслуговування закріплена за
Верхняцькою ЗОШ І-ІІІ ступенів №2

1 . Вул. Черняховського;

2. Вул. Заводська ;

3. Територія селекційної станції;

4. Вул. Шкільна;

5. Пров. Шкільний;

6. Пров. Банний;

7. Вул. Гайдара;

8. Вул. Ватутіна;
9. Пров. І.Франка;

10. Вул. Ювілейна;

11. Вул. св. Петра (Фурманова);

12. Вул. Гайдара; 

13. Пров. Щасливий (Калініна);

14. Вул. Радянська;

15. Вул. Веселівська;

16. Вул. Дзержинського;

17. Пров. Дзержинського;

18. Вул. Дружби;

19. Вул. Південна;

20. Пров. Молодіжний;

21. Вул. Зелена;

22. Вул. Гагаріна, вул. Комарова;

23. Вул. Комарова;

24. Вул. Шевченка;

25. Вул. Робоча;

26. Вул. Миру;

27. Вул. Черняховського;

28. Пров. Комарова;

29. Вул. Яблунева (Червоноармійська);

30. Вул. Паркова алея (Комсомольська);

31. Вул. Піонерська;

32. Вул. Толстого;

33. Вул. Фізкультурна;

34. Вул. Гайова (Горького);

35. Вул. Макаренка;

36. Вул. Лермонтова;

37. Вул. Чапаєва;

38. Пров. Шевченка;

39. с. Вербовата;

40. с. Богачівка;

bottom of page